OK
Strona używa plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w Polityce Prywatności
  • Terapia Ręki    ......... Nowe terminy
  • Dyspraksja - Kurs międzynarodowy
  • NDTA / BOBATH
  • Integracja Sensoryczna

Superwizja SI - Zaawansowany


Data rozpoczęcia szkolenia 2017-09-02
Data zakończenia szkolenia 2017-09-03
Ilość dni 2
Godziny rozpoczęcia 9.00-17.00
Miasto Warszawa
Adres Warszawa, al. Jerozolimskie 123a, Millenium Plaza
Cena do 16 osób - 1150 + 23 % Vat
powyżej 16 osób - 890 zł + 23% Vat
Opis

Uczestnicy, którzy ukończyli kursy:
 
Moduł I
102- Teoria Integracji Sensorycznej Ayres z perspektywy globalnej - Mgr Elisabeth Soechting

Moduł II- Diagnoza
201 -  OCENA NA PODSTAWIE OBSERWACJI KLINICZNYCH - Mgr Elisabeth Soechting - 
202-  Testy SIPT (diagnoza)  - Mgr Elisabeth Soechting 

Moduł III- Interwencja w Integracji Sensorycznej ( terapia)
301 - Testy SIPT- interpretacja -  Dr Zoe Mailloux 
302 - Terapia - Elisabeth SoechtingOkres superwizji 
Uczestnicy kursu pracują przez jeden semestr (pół roku) pod superwizją nad konkretnym problemem związanym z SI. Superwizja może odbywać się przez osobisty kontakt lub za pośrednictwem Internetu. Osobami sprawującymi opiekę superwizora są instruktorzy GSIÖ lub instruktorzy USC/WPS. W tym czasie uczestnik odbywa dwa kursy. Warsztaty poświęcone sztuce interwencji są zalecane podczas odbywania superwizji, ponieważ umożliwiają one prawdziwe i dogłębne zrozumienie i poznanie relacji terapeutycznej oraz wykorzystanie swojego potencjału terapeutycznego. Wymienione powyżej elementy procesu kształcenia są ważne do dopuszczenia kandydata do przedłożenia pracy końcowej.
 
Praca końcowa
Po ukończeniu superwizji terapeuta zostaje upoważniony do przedstawienia pracy końcowej. Ma ona postać nagrania wideo sesji SI wraz z niezbędną dokumentacją, które dostarczane są do GSIÖ. Nagranie jest przekazywane do niezależnego, międzynarodowego eksperta, który przy pomocy obiektywnych kryteriów (ASI Fidelity Measure) dokonuje oceny sesji pod kątem jej zgodności z zasadami interwencji terapeutycznych ASI. Po zakończeniu tego procesu terapeuta otrzymuje Certyfikat GSIÖ interwencji ASI?.
 
Ograniczenie czasowe Certyfikatu SI 
Certyfikat SI zachowuje ważność przez 5 lat. W celu odnowienia certyfikatu terapeuta zobligowany jest do przedstawienia dowodu uczestnictwa w przynajmniej dwóch dwudniowych kursach lub konferencjach podnoszących kwalifikacje specyficznie w obszarze SI.
Mgr Elisabeth Soechting, Certyfikowany i Licencjonowany Terapeuta Zajęciowy, Psycholog w trakcie doktoratu. Docent- GSIÖ oraz Instruktor Praksji.
 
Szkolenie z SI:
Elisabeth zetknęła się po raz pierwszy z Integracją Sensoryczną w 1990 roku podczas kursu prowadzonego przez niemieckich terapeutów zajęciowych. Pragnąc pogłębić wiedzę z tego zakresu, rozpoczęła szkolenie z IS w Stanach Zjednoczonych w 1995 roku, gdzie uczyła się wraz z Gretchen Dahl-Reeves oraz Susanne Smith Roley. Następnie była prowadzona mentorsko przez Zoe Mailloux oraz Erna Blanche.  Od 2003 regularnie uczestnicy w konferencjach i kontynuuje edukację w USA (np. Konferencja AOTA, Konferencja SPD 2009, Sympozjum Terapii Zajęciowej 2006 i 2013, "Zaawansowany Certyfikat w Badaniach nad Autyzmem i Interwencją" z Roseann Schaaf na Uniwersytecie Jefferson , Filadelfia). W 2004 została międzynarodowym Instruktorem USC/WPS i następnie uczyła na całym świecie, np. w  Lubljanie, Los Angeles, Nowym Jorku, New Delhi oraz Hong Kongu. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie w Wiedniu,  SCAN-Unit na Wydziale Psychologii. Jej praca dotyczy :“Roli Proprioceptywnego Przetwarzania dla Praksji oraz Udziału Autystycznych Dziecji".
 
Zasługi
•             Pediatra Terapii Zajęciowej od 1987
•             wydawca i główny autor książki na temat Integracji Sensorycznej (2006), pomysłodawca i autor książki obrazkowej ze stronami dla rodziców "Manche Kinder sind irgendwie anders..."
•             liczne artykuły w niemieckich wydawnictwach dotyczących IS, np. artykuł z 1998  dotyczącego pilota standaryzacji testów SIPT, a w 2014 systematyczna ocena efektywności Terapii Zajęciowej i Integracji Sensorycznej od 2007 do 2013 w ErgoScience
•             tłumaczenie głównych podręczników do IS autorstwa Ayres (IS i dziecko),  Bundy, Lane & Murray i Smith Roley, Blanche & Schaaf; oprawa audio do “Obserwacje w Integracji Sensorycznej" (2003) oraz “Gdzie dzieci żyją, bawią się, uczą” (2009)

•             członek założyciel i obecny prezes Austriackiej organizacji GSIÖ, wiodącej w rozwoju programu certyfikującego SI THERAPY original