OK
Strona używa plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w Polityce Prywatności
  • ADOS - 2 Diagnoza Autyzmu
  • Poradnia diagnostyczna

KONFERENCJA - Przemoc seksualna wobec dzieci -


Data rozpoczęcia szkolenia 2020-12-05
Data zakończenia szkolenia 2015-12-05
Ilość dni 2
Godziny rozpoczęcia 9:00
Miasto Warszawa
Adres ON-LINE
Cena 250 zł
Opis

                                            
                                                 KONFERENCJA

                             Przemoc seksualna wobec dzieci


Prelegencji:




dr n. med. Michał Lew-Starowicz
Kierownik Medyczny Centrum Terapii Lew-Starowicz. Lekarz, specjalista psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, pierwszy w Polsce specjalista medycyny seksualnej (FECSM) afiliowany przez European Union of Medical Specialists. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (2004). Pracuje w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wykładowca na kursach specjalizacyjnych z seksuologii dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.



Prof. dr hab. Maria Beisert
Psycholog, seksuolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu i Kierownikiem Podyplomowego Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii działającego przy Instytucie Psychologii UAM.
Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i członek Europejskiego Towarzystwa Psychologii Zdrowia.



Dorota Werner - psychoterapeutka, certyfikowany instruktor i specjalista terapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego, opiniuje na potrzeby orzecznictwa sądowego w sytuacji nadużyć seksualnych.



Prof. nadzw. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski
Pedagog, seksuolog, doradca rodzinny. Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierownik Zakładu Poradnictwa i Seksuologii UZ. Pracuje w Zakładzie Biomedycznych i Psychologicznych Podstaw Edukacji Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych polskich i międzynarodowych badań dotyczących seksualności człowieka. Zaliczany do międzynarodowych autorytetów w zakresie seksuologii społecznej. W 2010 roku jako jedyny polski naukowiec uzyskał status Współpracownika Naukowego Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey'a na Uniwersytecie Indiana w USA.



Dr n.med. Wiesław Czernikiewicz
Uczeń profesora Kazimierza Imielińskiego, wiceprezes oraz przewodniczący Sekcji Seksuologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych, kierownik Zakładu Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS, kierownik studiów podyplomowych w zakresie seksuologii klinicznej, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, lekarz z ponad 30-letnim doświadczeniem klinicznym w leczeniu zaburzeń seksualnych.


Dr Izabela Fornalik
Jestem wykładowcą Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, ale na co dzień mieszkam w Warszawie. Realizuję zajęcia dydaktyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego
Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i posiadam kilkunastoletnie doświadczenie praktyczne w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia dotyczące diagnozowania i metod pracy z osobami niepełnosprawnymi.
Jestem ponadto edukatorem seksualnym – ukończyłam studia podyplomowe z seksuologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w kursach organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, dotyczących zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn i metod ich terapii, nowych zjawisk w seksuologii itp., biorę udział w licznych konferencjach naukowych i szkoleniowych.
Moje naukowe zainteresowania koncentrują się głównie wokół problematyki rozwoju psychoseksualnego, dojrzewania, dorosłości oraz wykorzystywania seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną.

       


Harmonogram

 
Godzina Wykłady
  05 grudnia 2020r.
godz. 9.00-10.30 Dr n.med. Wiesław Czernikiewicz
„Sprawcy przemocy seksualnej wobec dzieci”
godz. 10.30-12.00  Prof. dr hab. Maria Beisert
Wykorzystywanie seksualne dziecka:
istota zjawiska, objawy, skutki”
godz. 12.15-13.45 prof. zw. dr hab. Zbigniew Izdebski
 „Agresja seksualna wśród młodocianych sprawców przestępstw”
godz. 13.45-15.15  Dr Izabela Fornalik
"Przemoc seksualna wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Aspekty praktyczne."
godz. 15.30-17.00   Dorota Werner
„Interwencja kryzysowa w sytuacji napaści, gwałtu, przemocy seksualnej wobec dzieci i młodzieży”
 
godz. 17.00-18.30 Dr n. med. Michał Lew-Starowicz
„Prewencja i terapie sprawców przestępstw seksualnych”
   
 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
 
Dla kogo:
Konferencja przeznaczona jest dla wszystkich osób zainteresowanych proponowaną tematyką a w szczególności: rodzice, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, osoby pracujące z dziećmi, terapeuci, fizjoterapeuci, rehabilitanci.
 
Rozpoczęcie :
Data:            5 grudnia 2020 r. godz. 9.00-18.30
 
 Miejsce:      ON-LINE
 
Zgłoszenia przyjmujemy e-mailem: biuro@soyer.edu.pl 


Koszt konferencji jednej osoby  - 250 zł 

 
Cena szkolenia obejmuje:
–             13 godzin zajęć dydaktycznych,
–             materiały szkoleniowe,
–             materiały do pracy (notes, długopis itp.),
–             kawę, herbatę, ciastka w czasie przerw,
–             zaświadczenie o ukończeniu konferencji.


Opłata za szkolenie:
Osoby prywatne - Płatność przed konferencją do dnia 16 listopada 2020r.  
 
Firmy i instytucje na podstawie faktury Vat-faktura zostanie wysłana pocztą i będzie na przelew.

 
Rezygnacja i zwrot kosztów:
W przypadku rezygnacji z konferencji należy poinformować o tym mailowo najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem konferencji. Brak pisemnej rezygnacji ze szkolenia najpóźniej 7 dni przed szkoleniem i nieobecność osoby na konferencji zwalnia organizatora z obowiązku zwrotu opłaty za szkolenie.