Terapia ręki I i II stopnia - Kurs certyfikacyjny nadający uprawnienia do diagnozy i terapii -
Serdecznie zapraszamy fizjoterapeutów, logopedów, pedagogów specjalnych, nauczycieli, specjalistów, rehabilitantów na 22 godzinny kurs - Wspomaganie rozwoju dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki.
Data rozpoczęcia szkolenia | 2016-08-22 |
Data zakończenia szkolenia | 2016-08-23 |
Ilość dni | 2 |
Godziny rozpoczęcia | 9:00 |
Miasto | Katowice |
Adres | ul. Podgórna 4, Budynek NOT |
Cena | 650 zł + 23 % VAT Cena bez VAT dla opłacających szkolenie ze środków publicznych |
Opis |
Prowadząca:
dr Emilia Mikołajewska specjalista fizjoterapii.Starszy asystent w Klinice Rehabilitacji 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy. Autorka ośmiu książek w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji, ponad 200 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 40 rozdziałów w monografiach i pracach zbiorowych. Badania naukowe, praktykę kliniczną oraz działalność dydaktyczną koncentruje na fizjoterapii neurologicznej dzieci i dorosłych oraz włączaniu nowoczesnych technologii w proces rehabilitacji. Wynalazca w dziedzinie wózków dla niepełnosprawnych, recenzent wniosków grantowych, członek trzech Rad Wydawniczych oraz recenzent w osiemnastu czasopismach krajowych i zagranicznych.
Ukończone kursy: NDT-Bobath dla dzieci i NDT-Bobath Baby, NDT Bobath dla dorosłych, Cyriax, Kinesiotaping i inne.
Członek Polskiego Stowarzyszenia NDT-Bobath.
Profil uczestnika:
Serdecznie zapraszamy fizjoterapeutów, logopedów, pedagogów specjalnych, nauczycieli, specjalistów, rehabilitantów, rodziców, studentów, terapeutów w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz osoby pracujące z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na 22 godzinny kurs doskonalący „Terapia ręki I i II stopnia” - Wspomaganie rozwoju dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami w szczególności z zakresu małej motoryki.
Program szkolenia:
- 1. Anatomia kończyny górnej (w tym ręki) i obręczy barkowej.
- 2. Fizjologiczna aktywność kończyny górnej ( w tym ręki) i obręczy barkowej (rodzaje ruchu, zakresy, rodzaje chwytu).
- 3. Zaburzenia w obrębie aktywności kończyny górnej (w tym ręki) i obręczy barkowej (ograniczenie zakresu, ograniczenie siły, uszkodzenie nerwów pochodzenia obwodowego i ośrodkowego).
- 4. Patologiczne wzorce ruchowe w obrębie kończyny górnej w np. hemiplegii, wiotkości spastyczności – rozpoznanie wzorca.
- 5. Wybrane fizjologiczne odruchy dziecka oraz ich wpływ na rozwój aktywności ręki .
- 6. Przetrwałe odruchy i ich wpływ na aktywność ręki.
- 7. Zaburzenia w napięciu mięśniowym ciała i ich wpływ na aktywność ręki.
- 8. Motoryka mała (rozwój chwytu i manipulacji) i skutki jej zaburzenia w codziennym funkcjonowaniu dziecka małego oraz późniejszy wpływ na grafomotorykę.
- 9. Testy funkcjonalne – diagnoza i ocena potrzeb Dziecka.
- 10. ICF w terapii ręki .
- 11. Podstawy programu terapeutycznego w terapii sprawności ręki zgodnie ICF z uwzględnieniem potrzeb dziecka obejmujących ADL.
- 12. Elementy metod terapeutycznych i fizjoterapii wykorzystywane w terapii ręki
( Metoda NDT-Bobath, PNF, Terapia Ortopedyczna Cyriax, Kinesiotaping, zaopatrzenie ortopedyczne, wodolecznictwo, masaż, fizykoterapia) jako elementy ułatwiające, przygotowujące i torujące aktywność ręki . - 13. Przykłady pracy z dzieckiem z zakresie małej motoryki palców dłoni z wykorzystaniem masy solnej i przedmiotów z życia codziennego.
Kurs zawiera pracę indywidualną i grupową uczestników kursu.
Kursant jest przygotowany do diagnozy i prowadzenia zajęć z Terapii ręki.
Na kursie będą omówione różne testy, które stanowią narzędzia diagnostyczne.
Cena szkolenia obejmuje:
–22 godzin zajęć dydaktycznych,
–materiały szkoleniowe,
–materiały do pracy (notes, długopis itp.),
–kawę, herbatę, ciastka w czasie przerw,
–zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Opłata za szkolenie:
Płatność przed szkoleniem na rachunek bankowy.
Rezygnacja i zwrot kosztów:
W przypadku rezygnacji ze szkolenia należy poinformować o tym mailowo najpóźniej 14 dni przed planowanym terminem szkolenia. Brak pisemnej rezygnacji ze szkolenia najpóźniej 14 dni przed szkoleniem i nieobecność osoby na szkoleniu zwalnia organizatora z obowiązku zwrotu opłaty za szkolenie.